– Der er et par grunde. Først og fremmest er min kæreste startet på sit studie, og jeg vil selvfølgelig gerne være sammen med hende. Derudover vil jeg gerne stå på egne ben, nu når jeg ikke går på gym mere. Når jeg har faste, månedlige omkostninger, presser jeg også mig selv til at udvikle mig endnu mere. Derudover går jeg meget op i basketball og vil gerne prøve at spille mod nogle nye modstandere. Der er ret begrænset, hvor mange spillere der er på øen.
Hvad er dine planer for fremtiden?
– Jeg vil gerne blive endnu bedre til det, jeg laver. Jeg sætter lidt tid af hver dag til indlæring, nu når jeg ikke længere studerer. Og så passer jeg mit website, Loewing.com. Jeg vil gerne blive supergod, og forhåbentlig hjælpe endnu flere virksomheder med at nå deres mål. Ellers vil jeg spille basketball og hygge mig med kæresten.
Skal du ikke have dig en uddannelse?
– Indtil videre elsker jeg livet som iværksætter. Min hverdag er sjov, lærerig og fuld af udfordringer. Jeg kan bedst li’ at have hænderne i maskinen, og jeg føler også, man lærer mest sådan. Jeg har derfor ingen planer om at tage en uddannelse, nej.