S-ledelsen: Er det ikke lidt bizart?

– Jeg har tusind idéer, men det er jo ikke mig, der skal sidde og spekulere, siger Kasper Flygare om Jonna Nielsens exit fra S. Arkivfoto: Jacob Jepsen
Den socialdemokratiske partiledelse savner svar på, hvorfor Jonna Nielsen i sidste uge valgte at træde ud af partiet. Men det er op til hende selv at fortælle, hvad der har gjort udfaldet, lyder det fra næstformanden i partiet.
Det vækker stor undren i den socialdemokratiske partiforening på Bornholm, at den nu tidligere gruppeformand i kommunalbestyrelsen, Jonna Nielsen, har valgt at træde ud af partiet og blive løsgænger.
Vil du have adgang til artiklen? Første måned 0 kr. Herefter 209 kr./md.
Få Lørdags Berlingeren GRATIS sammen med Tidende. Jeg giver hermed tilladelse til, at Bornholms Tidende deler mit navn, telefonnummer, adresse og e-mail med Berlingske Media A/S med henblik på? markedsføring af Berlingske Media A/S produkter. Jeg bekræfter desuden, at jeg er over 18 år. I Berlingskes privatlivspolitik kan du læse mere om tredjeparter, og hvordan du tilbagetrækker dit samtykke. Se andre abonnementer her |