Tid til minikonfirmander
Børnene fra 3.b på Søndermarksskolen i Rønne bliver i det nye år inviteret til et minikonfirmandforløb, hvor de hver gang hører historier fra Bibelen, laver forskellige aktiviteter og får en forfriskning.
Minikonfirmand foregår i sognegården i Rønne Syd. Første gang er tirsdag den 17. januar umiddelbart efter skoletid, fremgår det af sognebladet Skt. Nicolai-Nyt.
Vil du have adgang til artiklen? Første måned 0 kr. Herefter 209 kr./md.
Få Lørdags Berlingeren GRATIS sammen med Tidende. Jeg giver hermed tilladelse til, at Bornholms Tidende deler mit navn, telefonnummer, adresse og e-mail med Berlingske Media A/S med henblik på? markedsføring af Berlingske Media A/S produkter. Jeg bekræfter desuden, at jeg er over 18 år. I Berlingskes privatlivspolitik kan du læse mere om tredjeparter, og hvordan du tilbagetrækker dit samtykke. Se andre abonnementer her |