Tramp i Musikhuzet

Tramp i Musikhuzet
Mike Tramp med band på scenen i Musikhuzet. Foto: Stefan Kofoed Sode
NOTITS | 22. MAR 2025 • 08:22
NOTITS
22. MAR 2025 • 08:22

Fredag aften gav Mike Tramp koncert i Musikhuzet, hvor han fremførte sit danske repertoire med fokus på personlig fortælling og refleksion.

Med en karriere, der strækker sig over fire årtier, delte Tramp anekdoter og erfaringer, der gav publikum et indblik i hans musikalske rejse og personlige udvikling. Koncerten var præget af en afslappet og nærværende stemning, hvor både musik og fortællinger bidrog til en helhedsoplevelse.

Bandet leverede en velspillet og nuanceret optræden, der understøttede Tramps vokal, som bar præg af hans erfaring og livshistorie.

– Det føltes som at være til stede i noget ægte. En koncert uden hastværk, men med dybde og en særlig forbindelse mellem scene og sal, berettes det fra Musikhuzet.



Foto: Stefan Kofoed Sode


FÅ ABONNEMENT