TV2 Bornholm er uundværlig del af kulturlivets infrastruktur

TV2 Bornholm er uundværlig del af kulturlivets infrastruktur
I dagligdagen på Musikhuzet er samarbejdet med en lokal tv-station altid relevant, fortæller spillestedsleder John Blicher Madsen. Arkivfoto: Tommy Kaas
SYNSPUNKT | DEBAT | 1. FEB • 19:00
Af:
John Blicher Madsen
spillestedsleder
Musikhuzet
SYNSPUNKT | DEBAT | 1. FEB • 19:00

Et tæt samarbejde mellem Musikhuzet Bornholm og TV2 Bornholm har gennem en lang årrække dannet grundlaget for udvikling - og dermed store kulturoplevelser for Musikhuzets publikum.

Nærværet af et lokalt tv-medie, som kender Bornholm og bornholmerne og ikke mindst kulturlivet indgå...

Få fuld adgang til Tidende.dk
gælder ikke e-avisen

Vi vil gerne invitere dig med i sammenholdet om Bornholm.

Troværdig viden kræver dedikerede journalister hver eneste dag. Tidendes læsere betaler abonnement for at sikre dedikerede journalister og troværdighed. Nedenfor kan du være med den første måned for kun 18,66 og sikre sammenholdet og vores oplyste demokrati med fælles troværdig viden og debat.

Vh Kristoffer Gravgaard, chefredaktør

Første måned
18,66 kr.
Herefter 154 kr./md.

Se andre abonnementer her



Følg debatten på facebook!

ENERGIØEN VEDTAGET

Færdige med Bornholm: 'Bliver nødt til at flytte'
TOPNYHED | ABONNENT

Færdige med Bornholm: 'Bliver nødt til at flytte'

Energiøen har efterladt beboere i Sose i uvished. Efter mandagens aftale står de stadig frusteret tilbage.
Fik nej til boliger: Nu håber Michael på kovending
NYHED | ABONNENT

Fik nej til boliger: Nu håber Michael på kovending

En nyvalgt kommunalbestyrelse og en nyunderskrevet aftale om Energiø Bornholm kan måske puste nyt liv i et ellers dødsdømt projekt ved Bodilsker Skole.
FÅ ABONNEMENT