Frederik Hansen er ny afdelingsleder i Dancenter Bornholm, hvor han har igangsat nye visioner og servicepakker, oplyser en pressemeddelelse, som videre fortæller:
Han har en baggrund som sælger og har i de sidste mange år været i byggebranchen. Både som selvstændig og i projektlederstillinger. Hans forrige job var entrepriseleder hos en udenlandsk virksomhed inden for byggeri.
I pressemeddelelsen siger den nye afdelingsleder:
– Jeg kan her hos Dancenter lave et samspil mellem to tidligere joberfaringer, og det kommer mig selv og Dancenter til gode. Dancenter er i rivende udvikling, og denne mulighed fandt jeg utrolig interessant, for der er et kæmpe marked for husudlejning, ikke blot sommerudlejning. Hvis jeg kan være med til at skabe et Bornholm i udvikling hele året, er det som bornholmer et privilegium og noget, jeg med stolthed vil arbejde hårdt for.