Sådan vil han få folk tilbage i bussen

Sådan vil han få folk tilbage i bussen
– Der har været en fortælling om, at BAT er dumme. Den synes jeg ikke er helt fair. BAT har mange gode ting at byde ind med, men det skal også fortælles, siger Jacob Sten Jensen. Foto: Jesper Dollerup Merved
TRAFIK | 17. JAN • 16:30
TRAFIK | 17. JAN • 16:30

Forgængeren stod af i frustration, men Jacob Sten Jensen ser muligheder i et trafikselskab midt i forandring – og vil gøre bussen til et reelt alternativ til bilen.

Da Jacob Sten Jensen 5. januar satte sig i stolen som ny trafikchef i BAT, overtog han et selskab mi...

Få fuld adgang til Tidende.dk
gælder ikke e-avisen

Vi vil gerne invitere dig med i sammenholdet om Bornholm.

Troværdig viden kræver dedikerede journalister hver eneste dag. Tidendes læsere betaler abonnement for at sikre dedikerede journalister og troværdighed. Nedenfor kan du være med den første måned for kun 18,66 og sikre sammenholdet og vores oplyste demokrati med fælles troværdig viden og debat.

Vh Kristoffer Gravgaard, chefredaktør

Første måned
18,66 kr.
Herefter 154 kr./md.

Se andre abonnementer her



Følg debatten på facebook!
FÅ ABONNEMENT