Pengeregn over øens musikliv

Pengeregn over øens musikliv
Østersøjazz Festival arbejder bevidst med at gøre jazzen og beslægtede genrer tilgængelige for et bredere publikum. Arkivfoto: Holger Larsen
KULTUR | 23. FEB • 15:30
Henrik Nielsen
Journalist
KULTUR | 23. FEB • 15:30

Kan man lide at gå til koncert, er der mange muligheder i år, og musikalsk er paletten bred. Flere festivaler modtager kommunal støtte, men ikke alle slipper igennem nåleøjet.

Mange musikgenrer kan glæde sig over kommunal støtte til koncerter og festivaler, som publikum kan o...

Få fuld adgang til Tidende.dk
gælder ikke e-avisen

Vi vil gerne invitere dig med i sammenholdet om Bornholm.

Troværdig viden kræver dedikerede journalister hver eneste dag. Tidendes læsere betaler abonnement for at sikre dedikerede journalister og troværdighed. Nedenfor kan du være med den første måned for kun 18,66 og sikre sammenholdet og vores oplyste demokrati med fælles troværdig viden og debat.

Vh Kristoffer Gravgaard, chefredaktør

Første måned
18,66 kr.
Herefter 154 kr./md.

Se andre abonnementer her



Følg debatten på facebook!
FÅ ABONNEMENT