Unge skød romerlys af ved Åvangsskolen – måske også mod hinanden
Der er en gruppe unge, der skyder romerlys af ved Åvangsskolen. Og det ligner, at de også gør det mod hinanden i kådhed.
Den anmeldelse reagerede Bornholms Politi på med det samme fredag aften klokken 19.15.
Fremme på stedet fandt politipatruljen da også en gruppe unge. Men politiet kunne ikke etablere, at der var tale om den samme gruppe, som anmelderen havde fortalt om. Derfor blev ingen anholdt eller sigtet for noget.
I øvrigt har aftenen og natten været rolig over hele Bornholm, oplyser vagthavende ved Bornholms Politi.

NYT JOB
OM BORNHOLMS TIDENDE
LÆS AVISEN DIGITALT
Læs avisen på din computer
Download app til Apple
Download app til Android
Ansvarshavende chefredaktør: Kristoffer Gravgaard.
Bornholms Tidende, Nørregade 11-19, 3700 Rønne.
Hovednummer: 56903000. Redaktion: 56903081. CVR nr: 35244115
© Bornholms Tidende Tekst, grafik, billeder, video, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. Bornholms Tidende forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indhold med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11b og DSM-direktivets artikel 4".
Generelle handelsbetingelser | Cookie- og Privatlivspolitik | Cookiedeklaration