Hul i mur - ved du noget?
Keramikeren Mie Mølgaard ankom fredag aften til et stort hul i muren ind til gårdspladsen på Sjøgårinj i Rønne. Mie Mølgaard har værksted og butik i den gamle gård på havnen.
Efterfølgende skrev hun et opslag på Facebook og efterlyste vidner. "I går aftes mellem klokken 17.30 og 21.00 er dette sket. Der er ingen der har meldt sig, men jeg håber at alle er uskadt. Er der nogen der ved noget?"
Vi sender hermed spørgsmålet videre.
Bornholms Politi har ifølge vagthavende ikke kendskab til sagen.
OM BORNHOLMS TIDENDE
LÆS AVISEN DIGITALT
Læs avisen på din computer
Download app til Apple
Download app til Android
Ansvarshavende chefredaktør: Kristoffer Gravgaard.
Bornholms Tidende, Nørregade 11-19, 3700 Rønne.
Hovednummer: 56903000. Redaktion: 56903081. CVR nr: 35244115
© Bornholms Tidende Tekst, grafik, billeder, video, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. Bornholms Tidende forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indhold med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens § 11b og DSM-direktivets artikel 4".
Generelle handelsbetingelser | Cookie- og Privatlivspolitik | Cookiedeklaration