Store projekter må vente lidt – måske heldigvis

Store projekter må vente lidt – måske heldigvis
Kim Eilif Rasch Pedersen mener, at det rent faktisk kan være en fordel, at projektet på Tejn Havn udskydes lidt. Arkivfoto: Jacob Jepsen
ERHVERV | 8. FEB • 11:00
ERHVERV | 8. FEB • 11:00

Det har været længe ventet, men nu ”tejner” alt til, at projektet med at fjerne miljøfarligt affald i Tejn Mole og ikke mindst med at afhjælpe problemer med overløbsvand på havnen ved østlige storme vil gå i gang senest i april. 

Det viser sig at være en kende for optimistisk, når Tejn Borgerforenings seneste udgave af Tejnestif...

Få fuld adgang til Tidende.dk
gælder ikke e-avisen

Vi vil gerne invitere dig med i sammenholdet om Bornholm.

Troværdig viden kræver dedikerede journalister hver eneste dag. Tidendes læsere betaler abonnement for at sikre dedikerede journalister og troværdighed. Nedenfor kan du være med den første måned for kun 18,66 og sikre sammenholdet og vores oplyste demokrati med fælles troværdig viden og debat.

Vh Kristoffer Gravgaard, chefredaktør

Første måned
18,66 kr.
Herefter 154 kr./md.

Se andre abonnementer her



Følg debatten på facebook!
FÅ ABONNEMENT