Rønne-firma vækster: 'Vi har klart skruet op for blusset'

Rønne-firma vækster: 'Vi har klart skruet op for blusset'
Direktør Klavs Holm sammen med grafisk designer og illustrator Engelke Toklum (th) på Hakon Holms stand ved Bogforum i Bella Center, København. I baggrunden vender Janne Høgshøj tommelen op, idet hun havde taget sin nye bog "JanneLoven", som giver en fuckfinger til Janteloven, med. Foto: Torben Østergaard Møller
ERHVERV | Mandag 10. november 2025 • 19:00
ERHVERV | Mandag 10. november 2025 • 19:00

Direktøren i det grafiske bureau og bogforlag Hakon Holm fortæller, at han skruer op for blusset og både satser på flere udgivelser og flere ansatte i det rønnebaserede firma, som i weekenden for første gang deltog i Bogforum.

Dan Rachlin var forbi og agere dj med en gang 80'er-musik, hvilket nok kan sætte liv i kludene, men ...

Få fuld adgang til Tidende.dk
gælder ikke e-avisen

Vi vil gerne invitere dig med i sammenholdet om Bornholm.

Troværdig viden kræver dedikerede journalister hver eneste dag. Tidendes læsere betaler abonnement for at sikre dedikerede journalister og troværdighed. Nedenfor kan du være med den første måned for kun 18,66 og sikre sammenholdet og vores oplyste demokrati med fælles troværdig viden og debat.

Vh Kristoffer Gravgaard, chefredaktør

Første måned
18,66 kr.
Herefter 154 kr./md.

Se andre abonnementer her



Følg debatten på facebook!
FÅ ABONNEMENT