Løn til 90 ansatte: Den bedste januar nogensinde

Løn til 90 ansatte: Den bedste januar nogensinde
Trine Richter på Griffen Spahotel. Hun er med på, at Energiø Bornholm vil udløse masser af aktiviteter omkring og på øen og dermed også på dens hoteller, men hun påpeger, at hun allerede længe har kunnet registrere øget aktivitet i Østersøen, som har givet arbejde på hotellerne. Arkivfoto: Torben Østergaard Møller
TOPNYHED | ERHVERV | 11. FEB • 05:30
TOPNYHED | ERHVERV | 11. FEB • 05:30

Direktøren for Bornholm Hotels, Trine Richter, kan igen melde om fremgang og dertil konstatere, at hendes hoteller har fået den bedste start på året nogensinde. Og hun tror på, der er mere i vente.

Bornholm Hotels udgøres af de tre rønnehoteller Hotel GSH, Fredensborg Badehotel og Griffen Spahotel...

Få fuld adgang til Tidende.dk
gælder ikke e-avisen

Vi vil gerne invitere dig med i sammenholdet om Bornholm.

Troværdig viden kræver dedikerede journalister hver eneste dag. Tidendes læsere betaler abonnement for at sikre dedikerede journalister og troværdighed. Nedenfor kan du være med den første måned for kun 18,66 og sikre sammenholdet og vores oplyste demokrati med fælles troværdig viden og debat.

Vh Kristoffer Gravgaard, chefredaktør

Første måned
18,66 kr.
Herefter 154 kr./md.

Se andre abonnementer her



Følg debatten på facebook!
FÅ ABONNEMENT